امروز جمعه 28 شهریور 1399
اقدامات پیشگیرانه،کنترل سلامتی همکاران                 تبریک سالروز میلاد با سعادت حضرت امام محمدباقر(ع)                 تبریک روز مهندس                 بازديد مديرعامل شركت توسعه سرمايه گذاري دريك و مديرعامل شركت سرمايه گذاري گسترش فولاد تبريز و هيات همراه از معدن مس باشماق شهرستان هشترود                

شرکت صنايع مس سهند آذران به عنوان يکي از شرکت هاي تابعه هلدینگ سرمایه گذاری گسترش فولاد تبریز با هدف سرمايه گذاري در معدن مس قاضی کندی تشکيل شده است. اين معدن در 9 كيلومتري شمال شرق شهرستان هشترود و 123 کيلومتري جنوب شرق تبريز در استان آذربايجان شرقي واقع شده و ارتفاع متوسط معدن حدود 1900 متر از سطح دريا مي باشد. عمليات اكتشافي در اين محدوده از سال 1392 شروع شده و وجود ذخاير مس از نوع رگه اي در آن محرز گرديده است.
کاني سازي اصلي کانسار شامل کاني مس بوده و غير از فلز با ارزش مس، طلا و نقره نيز به صورت فلز همراه در آن وجود دارد. ذخيره اين معدن بيش از دو ميليون تن کانسنگ مس سولفیدی با عيار متوسط 0.6 درصد برآورد شده است.

در حال حاضر اين شركت طرح احداث واحد توليد كنسانتره مس با عيار 25 الي 32 درصد را در زميني به مساحت 30 هكتار در مجاورت معدن در دست اجرا دارد. ظرفيت ورودي خط تولید 1100 تن در روز كانسنگ مس سولفیدی خواهد بود.

نشاني

ايران - آذربايجان شرقي - شهرستان هشترود – روستای قاضی کندی