بازديد جناب آقاي دكتر جبارزاده از کارخانه فولاد صائب

 روابط عمومي

 چهارشنبه 18 اسفند 1395

 بازديد 95 دفعه

مجتمع فولاد صائب در زميني به مساحت 50 هكتار در استان آذربايجان شرقي، در ناحيه صنعتي شهرستان عجب فعالیت می کند. به لحاظ برخورداري و دسترسي به امكانات زير بنايي از شرايط خيلي خوبي برخوردار است.

واحد توليد آهن اسفنجي به روش احياي مستقيم با ظرفيت 400 هزار تن در سال، واحد ذوب و ريخته گري پيوسته با ظرفيت 550 هزار تن در سال، واحد نورد گرم مقاطع فولادي ( تير آهن بال پهن، نبشي و ناوداني ) با ظرفيت 300 هزار تن در سال، واحد نورد گرم ميلگرد شاخه اي و كلاف با ظرفيت 250 هزار تن در سال و واحد توليد گازهاي صنعتي ( اكسيژن، آرگون و نيتروژن ) از واحد هاي در دست احداث و محصولات تولیدی اين مجتمع فولاد است.

در خصوص این مجتمع گفت و گویی با غفران نیا مدیرعامل این کارخانه انجام داده ایم.

در خصوص تولیدات و کارخانه خود توضیحاتی بفرمایید

در منطقه ما سه واحدی تولیدی فعالیت می کند که یکی از این واحدها در مرحله تولید و دو تای دیگر در مرحله اجرای پروژه است.کارخانه آذرغلطک، شمش و غلطک های فولادی تولید می کند.سالانه حدود 40 هزار تا 50 هزار شمش در این کارخانه تولید می شود.در این واحد تولیدی از اداره برق درخواست برق کرده ایم.با رفع مشکل برق در این کارخانه میزان تولید این واحد تولیدی دو برابر می شود.تست های اولیه غلطک های فولادی را آغاز کرده ایم و تا یک ماه آتی آنها را به تولید انبوه خواهیم رساند.

پروژه فولاد صائب در سه فاز در حال اجرایی شدن است.در فاز اول آن، مقاطع سنگین فولادی و تولید میلگرد و مقاطع میلگردی تولید می شود.کار راه اندازی دو خط این پروژه به اتمام رسیده.به خاطر برخی مشکلات برق تاکنون افتتاح نشده.اگر همین امروز مشکل برق ما آماده شود، تست سرد را انجام می دهیم.تست گرم را هم در 20 روز اجرایی می کنیم.تا یک ماه آینده هم کارخانه را به مرحله تولید انبوه می رسانیم.

فروآلیاژ شهریار پارسا نیز با هدف تامين مواد اوليه صنايع فولاد و چدن در زميني به مساحت 9 هکتار منطقه صنعتي شهرستان عجب شير مارخانه دیگر ماست.60 درصد تجهیزات و ماشین آلات آن آماده سازی شده.از اسفندماه سال جاری این پروژه را اجرایی می کنیم.طول این پروژه 12 ماه است.در عید نوروز سال آینده کارخانه را افتتاح می کنیم.